Co zrobić gdy problemy skórne swędzą, puchną, są zaczerwienione?
Skóra pełni wiele funkcji - jest odpowiedzialna za ochronę przed czynnikami zewnętrznymi jak promieniowanie, w niej wytwarza się witamina D, odpowiada za procesy termoregulacji (chociażby w okresie lata). Ze względu na swoją powierzchnię narażona jest na wiele dolegliwości różnego pochodzenia - musi walczyć z patogenami jak bakterie, grzyby, wirusy (opryszczka), pasożyty (wszy i wszawica). Niekiedy skóra bywa kapryśna - sucha i podrażniona, atopowa i z łuszczycą. Na te przeróżne okazje podpowiadamy produkty na takie dolegliwości jak chociażby:
Na co narażona jest skóra?
Skóra pod względem powierzchni to jeden z największych narządów, który narażony jest na szereg czynników. Oprócz tego skóra jest narażona na mniej dotkliwe zmiany jak rany, otarcia i skaleczenia. Dodatkowo problemy skóry to także problem estetyczny, z którym boryka się wiele osób, które chorują na trądzik. Sporym wyzwaniem jest również hiperhydroza, która kojarzy się jako nadmierna potliwość.
Stopy i skóra na nich każdego dnia wystawiana jest na próbę w postaci wielu kilometrów czy wielu tysięcy kroków - nic dziwnego, że same stopy mogą poskarżyć się na odciski i pęcherze - a czasem to kwestia niewygodnego obuwia.
Skóra ofiara niektórych owadów
Skóra - szczególnie latem - doświadcza zwiększonej ilości nieprzyjemnych ukąszeń ze strony owadów - są to głównie komary i kleszcze. Jak się przed nimi chronić? Można zastosować preparat odstraszający insekty - przeciw ukąszeniom repelent, a w przypadku ugryzienia i objawów jak świąd czy opuchlizna odpowiednio im zaradzić przy pomocy maści, kremów i żeli na ukąszenia i ugryzienia!
Zobacz również leki na łysienie, dermokosmetyki na łuszczycę i łojotok.