Jaka maść na podrażnienia skóry?
Skóra podrażniona to szerokie pojęcie, które wiąże się z odczuwaniem skórnego dyskomfortu. Może temu towarzyszyć suchość, raczej łagodny świąd, ale przede wszystkim zaburzona bariera hydrolipidowa skóry. Do częstych objawów świadczących o podrażnieniu skóry należy również zaczerwienienie, szczypanie, delikatne stany zapalne skóry lub pieczenie skóry w różnych miejscach. Od czego możemy mieć podrażnienie skóry? Powodów jest wiele m.in. łagodne oparzenia słoneczne czy podrażnienie skóry po goleniu. Wiele osób skarży się także na reakcje alergiczne np. na niektóre kosmetyki. Szczególnie uciążliwa może być podrażniona skóra twarzy, której wrażliwy naskórek łatwo ulega drobnym urazom.
Zadaniem maści na podrażnienia skórne jest jak działanie gojące w miejscu aplikacji. Krem łagodzący podrażnienia tworzy często barierę ochronną na czynniki zewnętrzne jak mróz, wiatr. Czy jest różnica między maścią a kremem? Owszem – pomocne mogą okazać się maści na podrażnienia, które mają tłustą konsystencję i bardzo dobrze nawilżają skórę. Sprawdzą się szczególnie w zimie, gdy nasza cera musi się dostosować do szczególnych warunków panujących na zewnątrz. Dla nieco łagodniejszych zmian lepiej sprawdzić się może krem na skórę podrażnioną (np. po goleniu u panów, depilacji skóry pod nosem u kobiet). Jego lżejsza formuła ułatwia smarowanie.
Kremy, żele i maści na podrażnienia skórne - co zawierają?
Skórne podrażnienia to drobna dolegliwość, jednak dokuczliwa, szczególnie gdy dotyczy np. dłoni, którymi wielokrotnie operujemy w ciągu dnia. Krem czy balsam na podrażnienie skóry może zawierać różne substancje. Wśród preparatów spotkać można maść ochronną z witaminą A, od lat stosowaną na suche dłonie czy zyskującą popularność maść witaminową z witaminą F. Kremy na podrażnienia są bogate w substancje roślinne – liczne ekstrakty i wyciągi, wśród których króluje aloes, rumianek, żywokost oraz nagietek. Oprócz tego skóra podrażniona nie przejdzie obojętnie obok kremów na bazie pantenolu (sprawdź łagodzące produkty po opalaniu) oraz łagodzącej alantoiny. Składniki kremów na podrażnioną skórę twarzy to liczne substancje olejowe jak olej konopny, masło Shea, olej arganowy. Mówiąc o regeneracji i łagodzeniu podrażnionej skóry, nie można zapomnieć także o ceramidach i peptydach.
Skóra podrażniona po kwasach i innych substancjach
Coraz większą popularność zyskują kwasy do twarzy na różne problemy skórne. Trzeba jednak pamiętać, że są to substancje silnie działające (np. złuszczająco). Czasem nawet przy niewielkich stężeniach kwasy na twarz mogą dać efekty uboczne w postaci podrażnienia. Bywa, że twarz po kwasach jest zaczerwieniona i piecze, a czasem może pojawić się wysyp krostek po kwasach. Po dokładnym zmyciu preparatu można zastosować łagodną maść na zaczerwienienie skóry i jej drobne uszkodzenia. Takie kremy łagodzące podrażnienia mają właściwości regenerujące i odbudowujące płaszcz lipidowy skóry. Dzięki temu skóra po kwasach szybciej wróci do siebie.
Co znajdziesz w kategorii podrażnienia skórne?
W kategorii zobaczysz liczne kremy, żele i maści na stan zapalny skóry wywołane przez podrażnienie. Preparaty pomogą także na uszkodzenia naskórka powstałe przez odparzenie. Kremy na podrażnienia to stały element kosmetyczki osób zmagających się z AZS. Preparaty na AZS mają za zadanie złagodzić suchość i właśnie podrażnienie. Dodatkowo podrażnienia skórne to często efekt uboczny niektórych zabiegów (zarówno leczniczych jak i medycyny estetycznej), dlatego zobacz kremy po zabiegach, które koją, łagodzą i regenerują. Znajdziesz tutaj również produkty na nieco mniej skomplikowane podrażnienia od ubrań czy skóry podrażnionej od chusteczek higienicznych przy katarze.
Producenci dbają, aby maść na podrażnienia skóry była dostępna w różnego rodzaju opakowaniach. Dzięki temu zaopatrzyć można się zarówno w duże balsamy i kremy nawet po 500 ml czy 100 ml, jak i w małe podręczne słoiczki lub tubki z kosmetykiem.