Dla kogo jest Cerkoderm, Cerkogel, Cerkobaza i Cerkobalm?
Cerkoderm to odpowiedź na potrzeby pielęgnacyjne skóry suchej i mającej tendencję do łuszczenia. Na skórę głowy pomocne będą żelowe konsystencje obecne w Cerkogel. Oprócz tego krem mocznikowy Cerkoderm i Cerkogel są pomocne w pielęgnacji skóry objętej łupieżem, cukrzycą i grzybicą paznokci. Wsparciem na większe powierzchnie ciała objęte terapią sterydową jest Cerkobaza. Z kolei Cerkobalm to opcja na suchość skory, jej łuszczenie, a także dzięki prekursorowi witaminy A, czyli beta-karotenowi to opcja do skóry trądzikowej (np. w obrębie ramion, dekoltu) i bielactwa. Wśród składowych nie zabrało gliceryny, która nawilża skórę. Kluczową rolę pełni mocznik zdolny do złuszczania naskórka, nie doprowadzając do nadmiernego rogowacenia naskórka. Jak można podsumować zakres właściwości Cerkoderm? To produkty do pielęgnacji skóry suchej, nadmiernie zrogowaciałej skóry. Krem zmiękcza skórę i dogłębnie nawilża ją. Zapobiega oznakom pękania zrogowaciałej skóry, zmiękcza zrogowacenia na różnych częściach ciała. Zatem wygładza i redukuje szorstkość skóry pięt i nie tylko.
Cerkoderm kremy mocznikowe
Krem mocznikowy Cerkoderm to wsparcie pielęgnacyjne do skóry z łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry i dermatozami przebiegającymi z łuszczeniem i suchością. Zależnie od potrzeb można spotkać różne stężenie mocznika, które przy niskich jego wartościach wykazuje właściwości nawilżające. Wyższe stężenie np. powyżej 15% zaczyna przeważać działanie złuszczające, inaczej keratolityczne. Dlatego produkty nawilżające Cerkoderm to m.in. krem mocznikowy do twarzy Cerkoderm 5, balsam z beta-karotenem 10% do ciała i Cerkoderm 15 dedykowany do skóry stóp, łokci i kolan. Wyższe stężenia jak Cerkoderm 30 i 40 to produkty do stosowania na zrogowaciałą skórę pięt i stóp lub zależnie od położenia tych zmian - w okolicę łokci, kolan i dłoni. Oprócz tego formuła kremu Cerkoderm jest wzbogacona w składniki jak kwasy złuszczające np. kwas mlekowy i kwas glikolowy. Dlatego wygładza naskórek w miejscu aplikacji.
Cerkogel żel z mocznikiem do skóry głowy
Oprócz kremów Cerkoderm do pielęgnacji skóry pomocne są żelowe produkty jak Cerkogel z mocznikiem o stężeniu 10, 30 i 40%. Cerkogel posiada pozytywne opinie, co mogą potwierdzić regularnie stosujący go konsumenci z problemem łuszczącej się skóry. Na szczególne uznanie zasługuje Cerkogel 40 i 30, które nadają się do mocno łuszczącej się skóry głowy, ponieważ zawierają dodatki jak kwasy AHA. Warto podkreślić, że złuszczający (keratolityczny) charakter Cerkogel to efekt odpowiedniej ilości mocznika. Zatem żele mocznikowe Cerkogel to opcja pielęgnacyjna dla osób z łuszczycą owłosionej skóry głowy. Warto zwrócić uwagę na Cerkogel 40 ze względu na obecność mocznika, kwasów AHA i witaminy PP - szerszy skład i poziom “urea” pozwalają na jego zastosowanie na dłonie wraz z paznokciami oraz skórę głowy.
Ochronna i barierowa Cerkobaza i Cerkobalm
Obok złuszczających produktów Cerkoderm i Cerkogel kryje się emolient Cerkobaza wspierający suchą skórę zmagającej się z niedoborem składników lipidowych. Dlatego Cerkobaza jako emolient nie tylko wspiera nawilżenie, odbudowę płaszcza hydrolipidowego skóry, ale chroni przed utratą wody z wierzchnich warstw skóry. Dlatego Cerkobaza jako emolientowy produkt znajduje zastosowanie (podobnie jak Cerkoderm i Cerkogel) w pielęgnacji skóry z łuszczycą. Oprócz tego wiele z produktów wchodzących w skład tej marki stanowi uzupełnienie w przypadku miejscowej terapii sterydowej. Wsparciem obok Cerkobazy jest również Cerkobalm zawierający mocznik i pomarańczowy składnik z marchwi, czyli beta-karoten. Ze względu na barwnik z rodziny karotenów balsam znajdzie zastosowanie nie tylko do łuszczącej się skóry, ale również w pielęgnacji cery z bielactwem i trądzikiem.