Mięczak zakaźny - leki bez recepty jak płyn czy maść
Mięczak zakaźny i jego obecność na skórze wiąże się z istnieniem uciążliwych brodawek znanych jako molluscum contagiosum. Zmiany te wywołuje wirus należący do wirusów ospy oznaczany jako MCV-1 i MCV-2. Po zakażeniu na skórze pokazują się małe grudki, z zagłębieniem w środku. Są lekko twarde i najczęściej występują w skupiskach. Można pomylić je z kurzajką, jednak nie są to te same choroby. Niekiedy powstające bąbelki mogą ustąpić samoistnie, jednak nie wszystkim będzie to dane. Na szczęście dostępny jest lek na mięczaka zakaźnego, który pozwala na ich bezbolesne usunięcie. Preparaty te oddziałują na otoczkę wirusa uszkadzając ją, co prowadzi do jego rozpadu. Zatem leki na mięczaka zakaźnego walczą nie tylko ze zmianami na skórze, ale również z przyczyną schorzenia, czyli wirusami MCV. Dobrze sięgnąć po te środki już przy pierwszych objawach mięczaka, bowiem jest to choroba zakaźna, która może rozsiać się po ciele i zainfekować też innych domowników. Dlatego szybkie zajęcie się problemem jest kluczowe.
Ponieważ mięczak przenosi się przez bezpośredni kontakt lub dotykanie skażonych przedmiotów, to szczególnie narażone na złapanie wirusa są narażone dzieci. Rodzice pewnie ucieszą się z wiadomości, że lek na mięczaka zakaźnego, który jest dostępny w aptece online, mogą również stosować dzieci od 2. roku życia.
Jak stosować płyn na mięczaka zakaźnego?
Lek na mięczaka zakaźnego można dostać w aptece internetowej. Substancją, która uszkadza wirusa i pomaga pozbyć się mięczaka (i charakterystycznych dla niego brodawek) ze skóry jest 5% lub 10% roztwór wodorotlenku potasu. Środki te stosuje się zwykle 1-2 razy dziennie. Najbardziej znane w przypadku mięczaka zakaźnego są środki jak Solphadermol i Molutrex. Trzeba jednak pamiętać, że pozbycie się zmian wymaga cierpliwości. Leczenie trwa 2-5 tygodni, po tym czasie objawy mięczaka zakaźnego znikają. Podczas leczenia płyn należy nakładać wyłącznie na zmiany, a zdrową skórę można zabezpieczyć przy pomocy maści na podrażnienia.
Preparat i plastry do usuwania włókniaków - co zawierają, jak działają
Włókniaki mogą występować w obrębie szyi, twarzy, dekoltu, zatem w miejscach, gdzie można o nie zaczepić np. biżuterią czy stanikiem. Choć sama narośl jest neutralna dla zdrowia, to stanowi niewątpliwie problem estetyczny. U niektórych osób włókniaki ponadto powodują ból, zaczerwienienie i niepotrzebne krwawienie. Narośl ta wygląda często jak odstający od skóry pieprzyk, beżowy lub brązowawy, zazwyczaj miękki w dotyku. Wiele osób szuka produktów jak plaster na włókniaki lub płyn na włókniaki. Oczywiście usuwanie włókniaków można wykonać np. u dermatologa przy pomocy lasera czy wymrażania. Wiele osób szuka jednak pomocy w aptece.
Zatem czy dostępne są preparat jak lek na włókniaki z apteki bez recepty? Tak, jedną z popularniejszych form są wspomniane plastry, chociaż wiele osób szuka również produktów jak maść na włókniaki, która aktualnie nie jest dostępna. Zależnie od składu terapia przeciw włókniakom mająca na celu jej usunięcie trwa kilka dni, jest wolna od bólu, a wielu pacjentów chwali ostateczny efekt, co określa jako skórę np. szyi wolną od włókniaka. W zdecydowanej części preparaty te są wyrobami medycznymi, które pomagają usuwać włókniaki w innych kłopotliwych rejonach niż szyja czy dekolt, ale również pod pachami, piersiami. Preparaty na usuwanie włókniaków najczęściej odcinają dopływ krwi do włókniaków powodując ich uschnięcie i odpadnięcie przy zdejmowaniu plastra. Pamiętaj, żeby plastrów nie stosować na powieki, tylko w celu usunięcia ich najpierw skonsultować się z lekarzem.
Jak stosować zestaw do usuwania włókniaków?
Używanie preparatu do usuwania włókniaków jest bardzo proste. Wystarczy nanieść plaster na zmianę przy pomocy aplikatora np. na włókniaka na szyi. Po umieszczeniu na skórze plaster zatrzymuje dopływ krwi do włókniaka, który powoli usycha. Po 6 dniach można ściągnąć plaster, a wraz z nim zwykle odpada też narośl. Zazwyczaj w opakowaniu zestawu do usuwania włókniaków znajdziesz 3 plastry, dzięki temu możesz pozbyć się 3 zmian. Takie działanie jest wolne od bólu i nie pozostawia blizn. Co więcej, warto wspomnieć, że preparat na włókniaki z apteki jest bezpieczny i mogą stosować go również kobiety w ciąży i karmiące piersią.