Jak działają leki na układ moczowy?
Preparaty na układ moczowy, zatem na nerki, pęcherz moczowy, moczowody, cewkę moczową i prostatę u Panów wykazują działanie moczopędne, wsparcie w napięciu mięśni gładkich układu moczowego, przeciwzapalne, przeciwbakteryjne, ułatwiające oddawanie moczu (tzw. mikcję). Typowe składniki, jakie znajdują się w preparat na układ moczowy dla kobiet i mężczyzn to zioła. Część z nich jest jednak typowa dla mężczyzn jak np. palma sabałowa, śliwa afrykańska czy wierzbownica - działają na prostatę. Istnieje jednak szereg innych, które sprawdzą się u obu płci jak pokrzywa, dynia, żurawina. Środki na układ moczowy bez recepty są często szukane ze względu, że są to tabletki na częste oddawanie moczu, ponieważ zawierają substancje stymulujące większą produkcję moczu i umożliwiają jej swobodny odpływ. W tej kategorii znajdziesz również leki regulujące oddawanie moczu, a także leki na zatrzymanie moczu.
Leki na układ moczowy dla kobiet
Zakażenie dolnego odcinka dróg moczowych to często występująca przypadłość, która najczęściej spotyka kobiety. Może mieć charakter nawrotowy, pojawiając się kilka razy w roku. W tym przypadku leczenie zakażenia trwa kilka dni i zazwyczaj wystarczą tabletki na pęcherz bez recepty - np. furagina na zapalenie pęcherza z witaminą C. Jeśli jednak problem jest związany z innymi chorobami lub wadami układu moczowego, zwalczanie infekcji może trwać znacznie dłużej. Aby zapobiec nawrotom, warto stosować leki odkażające profilaktycznie, w niewielkich dawkach. Preparaty najczęściej należą do grupy pochodnych nitrofuranu. Wykazują się dużą skutecznością i są w pełni bezpieczne dla stosujących je osób. Ich działanie polega na zwalczaniu bakterii, które są przyczyną infekcji dróg moczowych, najczęściej pałeczki okrężnicy. Inną przyczyną zapalenia może być nadmierny stres, wychłodzenie oraz nieprawidłowa higiena. Kobiety oprócz większego ryzyka infekcji dróg moczowych obarczone są problemem jak nietrzymanie moczu. Wiele z wymienionych środków należy do różnej grupy terapeutycznej i wykazuje odmienny mechanizm działania. Zdrowie układu moczowego wspierają produkty do higieny intymnej, a także specjalistyczne produkty higieniczne dla kobiet.
Preparaty na układ moczowy dla mężczyzn
Oprócz tego panowie są również narażeniu na problemy związane z mikcją, czyli oddawaniem moczu. Najczęściej problemy te zaczynają narastać po 40-50 roku życia, gdzie w grę wchodzi przerost prostaty. Tabletki na przerośniętą prostatę to niekiedy niezbędny element, który ułatwia oddawanie moczu. Problem nietrzymania moczu dotyczy również mężczyzn. Wsparciem higienicznym tego problemu są wkładki dla mężczyzn na problem nietrzymania moczu.
Skuteczne tabletki, zioła i leki na układ moczowy — przykłady
Leki na układ moczowy stosuje się profilaktycznie u osób z tendencją do infekcji, a także w objawach świadczących o infekcji w jakimkolwiek odcinku lub części systemu odpowiedzialnego za filtrację i produkcję moczu, z jego gromadzeniem i ostatecznym wydalaniem. Typowymi objawami świadczącymi o zapaleniu pęcherza są: ciągła potrzeba oddawania moczu, pieczenie, kłucie i parcie na pęcherz. W bardziej zaawansowanych przypadkach może pojawić się krew w moczu, co wymaga natychmiastowej konsultacji z lekarzem. W naszej ofercie można znaleźć tabletki na pęcherz i sikanie bez recepty, które cieszą się dużą popularnością w tego typu przypadłościach. Wiele z nich jest opartych o naturalne składniki roślinne, znane ze swoich właściwości dezynfekujących i moczopędnych. Dostępne są także preparaty w formie płynów, past doustnych oraz saszetek. Asortyment obejmuje również produkty, które mogą być bezpiecznie stosowane przez dzieci. Często spotykanym problemem jest również kamica nerkowa, której towarzyszy ból, trudności w oddawaniu moczu. Często nawracające infekcje układu moczowego mogą zniechęcić do aktywności seksualnej. Dlatego warto zadbać o zdrowe nerki i pęcherz, a w przypadku mężczyzn również o prostatę. Dlatego wiele z ziołowych środków na układ moczowy stosuje się nie tylko do leczenia objawowego, ale również w profilaktyce częstych zakażeń, co może być związane ze współżyciem, wadami anatomicznymi w obrębie układu moczowego. Warto wiedzieć, że niektóre środki przeciwinfekcyjne mogą pomóc w przypadku ZUM - zakażeń układu moczowego o ostrym i/lub przewlekłym przebiegu.