Skuteczne tabletki na kaca — co zawierają?
Alkohol etylowy spożyty w nadmiernych ilościach, może powodować nieprzyjemne objawy, do których należą m.in. silny ból głowy, wzmożone pragnienie, nudności, wymioty, biegunka, brak apetytu i ogólne złe samopoczucie. Są to dolegliwości, które mogą uniemożliwiać normalne funkcjonowanie, a ich siłę warunkuje stężenie alkoholu we krwi. Jaki jest sposób na kaca? Czy istnieje skuteczny lek na kaca?
Napoje alkoholowe mogą powodować przykre dolegliwości i zmiany w metabolizmie. Preparaty na kaca zawierają w swoim składzie najczęściej witaminę C (kwas L-askorbinowy), aminokwasy takie jak L-cysteina czy też glicyna, a także glukozę. Popularna jest również aspiryna na kaca, zmniejszająca ból głowy. Często dodawany także wyciąg z żeń-szenia. Ważnym składnikiem preparatów są elektrolity na kaca zapewniające odpowiednie nawodnienie. Wspomagająco na wymioty po alkoholu można przyjąć leki przeciwwymiotne m.in. z imbirem. Biegunka na kacu może być zaś złagodzona lekami na rozwolnienie.
Przy nadmiernym spożyciu alkoholu, które powtarza się cyklicznie, uszkodzona zostaje wątroba. Jej komórki co prawda mają zdolność regeneracji, ale nie jest to proces szybki. W celu wsparcia leczenia tego ważnego organu można zastosować tabletki na wątrobę dla alkoholików i osób, które nadużywają alkoholu. Leki na wątrobę mogą być cennym sprzymierzeńcem przy częstych zakrapianych imprezach.
Niektórzy zastanawiają się co wziąć na kaca przed piciem alkoholu. Oprócz zadbania o prawidłowe nawodnienie można sięgnąć po suplement z bakteriami Bacillus coagulans i Bacillus Subtilis oraz aminokwas L-cysteine. Taki skład ma rozkładać spożyty alkohol na wodę i dwutlenek węgla, co zmniejszy objawy kaca.
W jakim celu stosujemy preparaty na kaca?
Składniki preparatów na kaca mają łagodzić nieprzyjemne objawy kaca, m.in. poprzez przyspieszenie usuwania z organizmu toksycznego aldehydu octowego — związku, który jest uznawany za głównego sprawcę kaca. Mają także za zadanie dostarczyć dawkę energii i witalności (np. dodatek glukozy i żeń-szenia). Glukoza na kaca pozwoli przyspieszyć proces regeneracji organizmu po zatruciu alkoholowym. Elektrolity na kaca stosowane są w celu nawodnienia organizmu. Odwodnienie jest bowiem jednym z głównych skutków ubocznych nadmiernego spożycia alkoholu i przyczyną m.in. bólu głowy. Kwas acetylosalicylowy pomoże zniwelować ból głowy. Jakie witaminy na kaca? Polecana jest witamina C chroni komórki organizmu przed stresem oksydacyjnym, a także minimalizuje uczucie zmęczenia i znużenia oraz pozwala utrzymać prawidłowy metabolizm energetyczny.
Tabletki, saszetki i inne leki na kaca
Co można kupić w aptece na odtrucie alkoholowe? Dostępne są preparaty w formie wygodnych tabletek do połykania, a także jako tabletki musujące, które przed spożyciem należy rozpuścić w wodzie. Leki na kaca w formie granulatu, który umieszcza się bezpośrednio na języku to kolejna, nowoczesna forma preparatów na kaca. Umożliwia szybkie i wygodne przyjęcie produktu, który natychmiast rozpuszcza się w jamie ustnej. Nie trzeba go popijać wodą, więc będzie to idealna opcja dla osób zabieganych. Dostępne są również shoty na kaca, czyli płyn w małej buteleczce, gotowy do wypicia. Pozwala on szybko uzupełnić wszystkie niezbędne składniki, które zostały utracone wraz z nadmiernym spożyciem alkoholu.