JAK STOSOWAĆ PLASTRY NIQUITIN
Dorośli: Przed rozpoczęciem terapii plastrami należy przerwać palenie papierosów. Nie należy do nich wracać przez cały okres leczenia, bowiem istnieje ryzyko nieskuteczności terapii i przedawkowania nikotyny. W niektórych przypadkach dopuszcza się połączenie plastrów z gumami / tabletkami / pastylkami do ssania z nikotyną.
Osobom palącym ponad 10 papierosów w ciągu doby, dawkę nikotyny zmniejsza się w trzech etapach zgodnie z następującym schematem dawkowania:
- stopień 1 Niquitin - 21 mg/24 h: 6 tygodni;
- stopień 2 Niquitin - 14 mg/24 h: 2 tygodnie;
- stopień 3 Niquitin - 7 mg/24 h: 2 tygodnie.
Osobom palącym nie więcej niż 10 papierosów w ciągu doby, dawkę nikotyny zmniejsza się w 2 etapach zgodnie z następującym schematem dawkowania:
- stopień 2 Niquitin - 14 mg/24 h: 6 tygodni;
- stopień 3 Niquitin - 7 mg/24 h: 2 tygodnie.
W celu uzyskania optymalnych rezultatów, należy odbyć pełne, dziesięciotygodniowe lub ośmiotygodniowe leczenie, ponieważ objawy odstawienne mogą utrzymywać się przez kilka tygodni. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 10 tygodni. Jeżeli kuracja nie przyniosła oczekiwanego efektu (np. pacjent nie przestał palić lub zaczął ponownie), należy skonsultować się z lekarzem w celu uzgodnienia dalszego leczenia.
Plaster należy zmieniać raz dziennie, najlepiej rano, po przebudzeniu. Plaster można przykleić w to samo miejsce dopiero po upływie 7 dni (aby nie podrażniać skóry).
Dzieci: Lek dopuszcza się do stosowania u młodzieży w wieku 12 - 17 lat, jedynie po konsultacji lekarskiej.
GDZIE PRZYKLEIĆ PLASTER NIQUITIN
Plaster powinien być naklejony na czystą, nieowłosioną i suchą skórę, przykładowo: na ramieniu, na brzuchu, na pośladkach, na udach, pod obojczykiem.
Plaster po naklejeniu należy przez 10 sekund docisnać do skóry i upewnić się, że dobrze do niej przylega, szczególnie na bokach.