Opis
działanie
TEST HELICOBACTER PYLORI jest domowym szybkim testem przeznaczonym do wykrywania zakażenia bakterią H. pylori, służy do wykrywania antygenów H. pylori w próbce kału. Zasada działania testu opiera się na reakcji antygen-przeciwciało. Naniesione na membranę testu, w procesie produkcji, przeciwciała monoklonalne anty – H. pylori reagują z antygenami bakterii H. pylori, obecnymi w badanym kale. Wynik testu odczytuje się w postaci barwnych linii na membranie kasety testowej w czasie 10 minut. WSKAZANIA DO WYKONANIA TESTU NA HELICOBACTER PYLORI:
choroba wrzodowa żołądka,
zgaga,
niestrawność,
wzdęcia.
skład / składniki
ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA
1 saszetka z testem kasetowym
1 pojemnik z odczynnikiem oraz aplikatorem do pobierania próbki
1 podkładka papierowa do pobrania próbki
Instrukcja użycia
stosowanie / sposób użycia
1. JAK DZIAŁA TEST HELICOBACTER PYLORI?
Test jest przeznaczony do wykrywania zakażenia bakterią H.pylori, służy do określania obecności antygenów H.pylori w próbce kału. Wynik pozytywny testu wskazuje na obecność antygenów H.pylori w organizmie. Bakteria H.pylori jest główną przyczyną chorób żołądka i dwunastnicy takich jak zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy czy choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy.
2. KIEDY WYKONAĆ TEST?
Zastosowanie kliniczne wykrywania zakażenia bakterią H.pylori jest przydatne w diagnozowaniu, leczeniu i monitorowaniu chorób żołądka i dwunastnicy. TEST HELICOBACTER PYLORI zaleca się wykonać u osób z dolegliwościami ze strony żołądka lub dwunastnicy oraz u osób z grupy ryzyka czy narażonych na tego typu dolegliwości. Test można wykonywać o dowolnej porze.
3. NA CO ZWRÓCIĆ SZCZEGÓLNĄ UWAGĘ PODCZAS WYKONYWANIA TESTU?
Uzyskane wyniki testu są zależne od przestrzegania wytycznych zawartych w instrukcji użycia.
W przypadku gdy kaseta testowa ulegnie zamoczeniu lub zastosowano niewłaściwą ilość próbki kału lub próbki nakraplanej do okienka S kasety testowej, wynik badania może być nieprawidłowy. Test oparty jest na metodzie immunologicznej. Wyniki badania budzące niepokój, zaleca się skonsultować z lekarzem prowadzącym.
4. CO OZNACZA RÓŻNICA W KOLORZE LUB INTENSYWNOŚCI LINII W OKIENKU ODCZYTU?
Barwa i intensywność linii w polu testowym T nie mają znaczenia dla interpretacji wyniku. Linie powinny być jednorodne i dobrze widoczne. Test należy uznać za pozytywny niezależnie od intensywności barwy linii testowej
5. DLACZEGO KONIECZNE JEST POJAWIENIE SIĘ BARWNEJ LINII W POLU KONTROLNYM C
Pojawienie się barwnej linii w polu kontrolnym C oznacza prawidłowo wykonany test oraz świadczy o wiarygodnym wyniku.
6. JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU WYNIKU POZYTYWNEGO?
Jeśli uzyskany wynik badania jest pozytywny, oznacza to, że wykryto antygeny H.pylori w próbce kału. Zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym w celu dalszej diagnostyki.
7. JAK POSTĘPOWAĆ W PRZYPADKU WYNIKU NEGATYWNEGO?
Jeśli uzyskany wynik badania jest negatywny, oznacza to, że nie wykryto antygenów H.pylori w próbce kału. W przypadku wyniku negatywnego oraz współistniejących objawów ze strony układu pokarmowego zaleca się konsultację z lekarzem prowadzącym.
opakowanie / zawartość opakowania
1 test
status rejestracji
WYRÓB MEDYCZNY
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.