Na co pomaga termofor?
Termofor to akcesorium chętnie wykorzystywane nie tylko w celu rozgrzania się po zimowym spacerze, ale również w sytuacjach gdy towarzyszą nam dolegliwości bólowe. Pojemnik jest wykonany z gumy i aby móc cieszyć się jego działaniem, wystarczy napełnić go gorącą wodą. Termofor gumowy przykładamy go do bolącego miejsca lub wkładamy pod kołdrę lub koc, jeśli zależy nam na działaniu rozgrzewającym. Nasza apteka oferuje nie tylko produkty przeznaczone dla dorosłych, ale również dla dzieci. Termofor dla niemowlaka jest bardzo często wykorzystywany podczas zbijania gorączki, na wzdęcia oraz kolkę. Może też okazać się bardzo przydatny podczas pierwszych objawów przeziębienia lub grypy, gdy odczuwamy zimne dreszcze. Termofor dla dzieci znajduje zastosowanie także w sytuacji bólu mięśni. Miesiączkujące panie często sięgają po termofor na okres i brzuch. Ciepło rozkurcza powiem spięte mięśnie gładkie i przynosi ulgę. Można go użyć jednocześnie z zażyciem tabletek na bóle menstruacyjne, co utrzyma efekt przez dłuższy czas.
Termofor na wodę jest również dobrym sposobem na odprężenie. Przyjemne ciepło rozlewające się po ciele łagodzi napięcie i stres. Gumowy termofor może pomóc zmarzluchom, którzy często mają zimne dłonie i stopy. Wtedy przydatny będzie podręczny mini termofor, który można zabrać ze sobą w podróż.
Rodzaje termoforów - termofor gumowy, z pestek wiśni, z pokrowcem
Istnieje wiele rodzajów termoforów dostępnych na rynku, a każdy z nich ma swoje unikalne cechy. Popularnym wyborem jest termofor gumowy, który jest łatwy w użyciu i utrzymuje ciepło przez dłuższy czas. Wystarczy wlać do niego gorącą wodę. Termofor z pestek wiśni to produkt naturalny i bezpieczny, który dostosowuje się do kształtu ciała. Ponadto termofor z pestkami wiśni nie przegrzewa się, a brak wrzątku zmniejsza ryzyko oparzeń. Temperaturę utrzymuje zaś przez dłuższy czas. Dzięki temu można stosować go jako termofor dla dzieci. Jak rozgrzać pestki? Termofor z pestek wiśni podgrzewa się w mikrofali lub w piekarniku.
Warto również zwrócić uwagę na termofor z pokrowcem, które nie tylko utrzymuje ciepło, ale także zabezpiecza naszą skórę przed oparzeniami. Pokrowce mogą przybierać różne kształty np. maskotki. Taka wersja z pewnością spodoba się najmłodszym użytkownikom.
Skuteczny termofor - co oferuje nasza apteka
Oprócz klasycznych gumowych wersji, dostępny jest wspomniany wcześniej termofor w pokrowcu. W naszej aptece można znaleźć kolorowe pokrowce z różnego rodzaju wzorami, doskonałe np. dla dzieci, ale również dorosłych. Oferujemy produkty w różnych pojemnościach. Termofor dla niemowlaka powinien mieć mniejszą pojemność, około 0,7 l, zaś starszym osobom proponujemy egzemplarze dwulitrowe. Cena za termofor nie należy do wygórowanych, dlatego warto zainwestować w tego typu akcesorium, gdyż z pewnością okaże się bardzo przydatne. Aby wykluczyć ryzyko oparzenia, temperatura wody wlewanej do środka nie powinna przekraczać 50 stopni Celsjusza. Miłośnicy natury docenią termofor z pestek wiśni, który może być używany zarówno na ciepło, jak i na zimno.
Jak działa żelowy kompres chłodzący i rozgrzewający
Żelowe kompresy ciepło/zimno są wszechstronnym rozwiązaniem w przypadku potrzeby zarówno zimnego, jak i ciepłego okładu. Ich działanie opiera się na właściwościach żelu, który dobrze przenosi temperatury - zarówno ciepło jak i zimno. Żelowy kompres może być schładzany w zamrażarce lub lodówce. Przechowywanie go w tym miejscu sprawia, że zawsze jest gotowy pomóc w przypadku stłuczenia, bólu mięśni czy głowy. Drugą opcją jest ogrzanie kompresu ciepło/zimno. Najłatwiej zrobić to w mikrofalówce, ale alternatywą jest również ocieplenie kompresu w gotującej się wodzie.
Dużą zaletą okładów żelowych jest ich zdolność do dopasowania się do ciała. Można je niemal dowolnie wyginać, a żel w środku przesuwać. Dzięki temu ten sam kompres żelowy nadaje się na brzuch, głowę czy kolano.
Kiedy przydaje się kompres żelowy?
Kompres żelowy chłodzący jest pomocny w wielu sytuacjach. W przypadku kontuzji sportowych lub obrzęków, zimny kompres może pomóc zmniejszyć opuchliznę i ból. To samo tyczy się bólu głowy - zimno daje szybką ulgę. Delikatnie schłodzony okład żelowy może sprawdzić się w przypadku gorączki lub po prostu upalnej pogody. Natomiast ciepły kompres żelowy jest świetnym rozwiązaniem przy bólach mięśni, skurczach, czy okresowych dolegliwościach. Ciepło rozluźnia spięte mięśnie. Taki kompres pomaga się też ogrzać w chłodne dni.
Kompres żelowy na oczy
Kompresy żelowe na oczy są popularne w dziedzinie pielęgnacji skóry wokół oczu. Mogą pomóc zredukować obrzęki i cienie pod oczami oraz odświeżyć zmęczone spojrzenie. Chłodny okład żelowy na oczy może być sposobem na worki pod oczami. Wystarczy schłodzić kompres w lodówce, a następnie delikatnie przyłożyć go do zamkniętych oczu. Ciepły kompres na oko powinno się stosować ostrożnie. Może jednak być pomocny w przypadku zespołu suchego oka czy popularnego jęczmienia.
Kompres chłodzący wielokrotnego użytku - rodzaje
Kompresy chłodzące wielokrotnego użytku to ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Mogą być wykorzystywane wielokrotnie, co oszczędza zarówno pieniądze, jak i środowisko. Dostępne są różne rodzaje kompresów chłodzących, w tym te z żelami chłodzącymi, które utrzymują niską temperaturę przez długi czas. Zazwyczaj kompresy ciepło zimno mają różne wymiary. Najmniejsze z nich to kompresy 10 cm x 10 cm. Największe są kompresy prostokątne, dopasowane do leczenia bólu np. karku czy kolana. Okłady żelowe często mają dołączony pokrowiec. Chroni on skórę przed dużymi zmianami temperatury.