Co to jest kwas hialuronowy i jak działa
Kwas hialuronowy to lepka substancja produkowana przez nasz organizm. Jego największe natężenie znajduje się w skórze, w stawach i oczach. Jak działa kwas hialuronowy? Za działanie tego związku odpowiadają jego właściwości nawilżające. Związek ten dobrze wiąże i zatrzymuje wodę w naszym ciele. Dzięki niemu nasze stawy poruszają się bez skrzypienia, oczy nie są suche, a skóra jest elastyczna.
Na co pomaga kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy pomaga przywrócić odpowiednie nawilżenie. Stosowany jest jako:
- kwas hialuronowy na stawy - wspomaga "smar" w naszych stawach, czyli maź stawową, która zapobiega ścieraniu się stawów.
- kwas hialuronowy na gardło - nawilża i powleka podrażnioną błonę śluzową w gardła,
- kwas hialuronowy na skórę i włosy - przywraca jędrność i elastyczność skóry, połysk i nawilżenie włosów. Polecany jest szczególnie do skóry suchej, odwodnionej,
- kwas hialuronowy do oczu - pomaga na zespół suchego oka, oczy zmęczone, podrażnione przez pył, zanieczyszczenie, klimatyzację.
>>> Zobacz nawilżające krople do oczu - kliknij tutaj
Kwas hialuronowy w aptece
Kwas hialuronowy to związek o bardzo szerokim zastosowaniu. Występuje od kropli nawilżających do oczu aż po zastrzyki dostawowe. W jakich rodzajach produktów znajdziesz ten składnik?
- tabletki do ssania z kwasem hialuronowym,
- spray do gardła,
- kwas hialuronowy w tabletkach i kapsułkach,
- zastrzyki dostawowe z kwasem hialuronowym,
- żele, kremy, serum do twarzy i ciała,
- szampony z kwasem hialuronowym.
Z czym nie łączyć kwasu hialuronowego?
Ponieważ kwas hialuronowy jest substancją, która występuje w naszym organizmie naturalnie, to nie zauważono, aby wywoływał działań niepożądanych. Nie zanotowano również żadnych interakcji kwasu hialuronowego z innymi substancjami. Dlatego kwas hialuronowy nie posiada żadnych obostrzeń w kwestii łączenia go z innymi związkami i lekami.