Kiedy stosuje się leki na nietrzymanie moczu bez recepty?
Środki na nietrzymanie moczu stosuje się w przypadku zaburzonej szczelności układu moczowego, w ramach którego po oddawaniu moczu mogą pojawić się plamy uryny na bieliźnie, odzieży, pościeli. W aptecznym asortymencie dostępne są preparaty wspierające pęcherz moczowy - jego napięcie, a także pracę mięśni związaną z oddawaniem moczu. Produkty te mogą ograniczyć problem niekontrolowanej ucieczki małych porcji moczu, chociaż problem ten tyczy się w większej mierze kobiet. U mężczyzn problem ten ma powiązane z łagodnym przerostem gruczołu krokowego.
Co zawierają preparaty na nietrzymanie moczu?
Preparaty dla dorosłych na nietrzymanie moczu bez recepty opierają się na ziołowych składnikach, wśród których znaczenie mają nasiona dyni, żurawina wielkoowocowa standaryzowana na proantocyjanidyny, a także dobrze znane zioła jak pokrzywa, mącznica lekarska. W składzie nie zabraknie również witaminy D, która wspiera funkcjonowanie mięśni całego organizmu, w tym mięśni w układzie moczowym włącznie. Oprócz tego nie zabraknie składników typowo dla kobiet jak lignany, które wchodzą w skład tabletek na menopauzę. Najczęściej w ramach środków doustnych na nietrzymanie moczu można spotkać się z połączeniem żurawiny i witaminy D.
Preparaty na nietrzymanie moczu - przykłady
Wśród produktów na nietrzymanie moczu wyróżnić można kapsułki, zioła i tabletki na nietrzymanie moczu. Z problemami układu moczowego borykają się również Panowie, którzy mogą potrzebować tabletek na przerost prostaty, w przebiegu którego może zdarzyć się przeciekanie moczu na bieliznę i nie tylko. Środki na prostatę mogą znacząco ukrócić problem z nietrzymaniem moczu u Panów.
Środki higieniczne na pomoc w nietrzymaniu i popuszczaniu moczu
Niekiedy tabletki czy leki na nietrzymanie moczu bez recepty mogą okazać się niewystarczające. Dlatego w takich przypadkach zaleca się stosowanie odpowiednich środków higienicznych, które posiadają spore właściwości absorbujące mocz, a przy tym utrzymują jego zapach i dają dużo większy komfort w momencie "przecieku". Są również dużo bardziej chłonne niż podstawowe wkładki higieniczne czy podpaski, w których brakuje dobrego środka chłonnego. Zależnie od potrzeb można skorzystać z wkładek (“podpasek”) na nietrzymanie moczu, a w bardziej zaawansowanych zmianach pieluchomajtki. Wymieniony asortyment higieniczny można znaleźć w:
Wkładki urologiczne to dedykowane środki i produkty higieniczne w nietrzymaniu moczu o różnej etiologii.