Kiedy stosuje się preparaty i leki na wysokie ciśnienie?
Leki hipotensyjne bez recepty mają na celu obniżyć zbyt wysokie i jednocześnie patologiczne ciśnienie tętnicze krwi - zarówno skurczowe jak i rozkurczowe. Osobami zainteresowanymi preparatami obniżającymi ciśnienie są osoby zmagające się z przewlekłym nadciśnieniem. Oprócz tego środki te stosuje się w ramach leczenia wspomagającego niektóre dolegliwości serca. Wiele ze środków bez recepty, które wspierają ciśnienie tętnicze wzmacnia również serce. Dlatego wiele z preparatów np. z głogiem lub preparaty z potasem znajdują się w lekach na ciśnienie i preparat wzmacniających serce. Podsumowując preparaty bez recepty na ciśnienie mogą pomóc w jego obniżeniu, a także złagodzić niektóre symptomy nadciśnienia. Jakie są objawy nadciśnienie? Wiele osób z podniesionym, wysokim ciśnieniem może zmagać się z bólami głowy. Może dojść również do wystąpienia szumu w uszach i zawrotów głowy. Zdecydowanie częściej może również występować ból głowy.
Preparaty na nadciśnienie bez recepty — co zawierają i jak działają?
Zdecydowana większość leków stosowanych w leczeniu nadciśnienia dostępne są wyłącznie na receptę. Jednak w przypadku środków OTC istnieje wąski wachlarz takich produktów, wśród których dominują zioła na nadciśnienie jak np. głóg, jemioła. Oprócz tego wykorzystuje się również aminokwas jak L-argininę, która ma wpływ na rozszerzenie naczyń krwionośnych. Istotną rolę dla ciśnienia i pracy serca mają jony potasu bez których ciężko wyobrazić sobie terapię wyrównującą ciśnienie u niektórych pacjentów. Jedną z właściwości potasu jest wsparcie utrzymania właściwego ciśnienia krwi. Niekiedy przy stosowaniu niektórych leków zwiększających produkcję moczu mogą ulec one zwiększonemu wydalaniu. Dlatego tabletki na ciśnienie np. potas w tabletkach bez recepty mogą być wręcz obowiązkowe w profilaktyce przeciwnadciśnieniowej, jeśli stosuje się nieselektywne leki diuretyczne - zatem większość moczopędnych ziół OTC.
Zioła, leki i tabletki ziołowe na obniżenie ciśnienia - przykłady
Wiadomo już, że kwiatostan głogu czy ziele jemioły to jedne z częściej stosowanych produktów na ciśnienie i pracę serca. Ale jakie są inne zioła, które obniżają ciśnienie? Wśród nich warto wspomnieć o czosnku, który kojarzy się z odpornością i poziomem cholesterolu. Nie bez znaczenia mają również inne środki wspierające krążenie, są nimi wspomniane diuretyki - ziołowe leki moczopędne. O czym nie powinna zapominać osoba chorująca na nadciśnienie? O regularnym stosowaniu leków, ale również badaniu ciśnienia. W przypadku problemów z ciśnieniem istotny jest regularny pomiar ciśnienia skurczowego, rozkurczowego i pulsu, dlatego zobacz ciśnieniomierze nadgarstkowe lub naramienne i dedykowane do nich akcesoria np. mankiety.